Opublikowano

BIAŁE NOCE – ST.PETERSBURG

06-13.07.2019
ŁOTWA – ROSJA – ESTONIA – ŁOTWA  (8 DNI)                               

DZIEŃ I           WARSZAWA – DYNEBURG
godz. 6.00 – spotkanie uczestników na parkingu przed Muzeum Techniki (PKiN); godz. 6.15 – wyjazd na trasę.  Przejazd przez Litwę. Przyjazd do Dyneburga, zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja. Zwiedzanie DYNEBURGA : dawna stolica Polskich Inflant, szkoła polska , Krzyż Legionów ustawiony 11 listopada 1992r. na cześć żołnierzy polskich walczących z bolszewikami w 1920r. o wolność Łotwy; twierdza. Nocleg.

DZIEŃ II         DYNEBURG – PSKÓW – NOWOGRÓD WIELKI
Po śniadaniu – wyjazd na przejście graniczne łotewsko-rosyjskie. Przyjazd do PSKOWA,  miasta o ponad  700-letniej historii; spacer po centrum miasta ze zwiedzaniem: Kremla i Grodu Dowmonta datowanych na XIII wiek, soboru św. Trójcy – z XVII-wiecznymi freskami siedmiorzędowym ikonostasem, miejsca spoczynku wielu władców; obiadokolacja. Wyjazd do Nowogrodu Wielkiego,  nocleg w hotelu .

DZIEŃ III        NOWOGRÓD WIELKI – ST. PETERSBURG
Po śniadaniu – zwiedzanie NOWOGRODU: Kreml, Sobór św. Zofii z 1050r. (prawdopodobnie najstarsza budowla w Rosji) z zabytkowymi oryginalnymi drzwiami zw. płockimi, pomnik tysiąclecia Rusi, Dwór Jarosława (cz. miasta za rzeką) z Pałacem Podróżnym Katarzyny II. Wyjazd do St. Petersburga. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ IV        SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu wyjazd na c.d. zwiedzania ST. PETERSBURGA: Twierdza Pietropawłowska, Katedra Piotra i Pawła z grobami carów ( m.in. Mikołaja II), Monastyr Aleksandra Newskiego, cerkiew św. Mikołaja, Pole Marsowe, krążownik ”Aurora”, Admiralicja. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA (Puszkino) – spotkanie z przewodnikiem lokalnym oraz zwiedzanie Pałacu Katarzyny z Bursztynową Komnatą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V         SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu – wyjazd na zwiedzanie: pałac zimowy – Ermitaż, plac i Sobór Izaaka, Miedziany Jeździec – pomnik Piotra Wielkiego, Newski Prospekt – spacer. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorna przejażdżka po Newie i kanałach. Nocleg.

DZIEŃ VI        ST. PETERSBURG – PETERHOF – TALLIN
Po śniadaniu wyjazd oraz zwiedzanie PETERHOFU – port, Pałac Letni – z pałac i park z pięknymi fontannami. Wyjazd do Estonii; przejście graniczne Ivangorod – Narwa. Przyjazd do Tallina, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII       TALLIN – RYGA
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie TALLINA z przewodnikiem miejscowym, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew Aleksandra Newskiego, średniowieczne wieże; ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” , kościół luterański, ulice – tzw. Długa i Krótka noga , Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha). Czas wolny. Wyjazd do Rygi. Obiadokolacja we własnym zakresie w kompleksie gastronomicznym LIDO z dużym wyborem regionalnych potraw i napojów (samoobsługa). Zakwaterowanie w hotelu Nocleg .

DZIEŃ VIII      RYGA – WARSZAWA
Po śniadaniu wyjazd na trasę oraz zwiedzanie:   RYGA – zwiedzanie Starego Miasta z udziałem przewodnika miejscowego m.in.: Ratusz, Zamek Kawale-rów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw.”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, Dom Bractwa Czarnogłowych.  Przyjazd do Warszawy ok. godz. 21.30 – 22.00

CENA :            2120 PLN                                Dopłata do pokoju 1-osobowego – 650 PLN

W ramach ceny gwarantujemy: * transport  klimatyzowanym autokarem , * 7 noclegów
w hotelach ** /***( pokoje 2-3-osobowe z łazienką) * wyżywienie – 6 x obiadokolacje + 7 x śniadanie * opiekę pilota na całej trasie, * ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu z sumą gwarancyjną 30 tys. EUR; * podatek VAT, opłaty graniczne, drogowe, parkingowe
Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena nie zawiera:
– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz obsługi przewodników miejscowych /150 EUR/.
– Ew. udziału w przedstawieniu
– przejażdżki statkiem po Newie – 15 EUR
– Kosztów wizy do Federacji Rosyjskiej – 360 zł za osobę.