Opublikowano

MUZYCZNY WIEDEŃ

MUZYCZNY WIEDEŃ

( 4 dni )

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ 1 Warszawa – Wiedeń

Zbiórka o godz.07.00 w miejscu wyznaczonym przez organizatora. Przejazd do hotelu pod Wiedniem, zakwaterowanie, obiadokolacja. Następnie przejazd do Wiednia na letni koncert w Schönbrunn. Coroczny letni koncert w barokowych ogrodach rezydencji Schönbrunn, cieszący się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta open air koncert w niecodziennych kulisach parku pałacowego grają rokrocznie Wiedeńscy Filharmonicy. Co roku wybierany jest inny program i inny dyrygent, który prowadzi to wspaniale muzyczne wydarzenie transmitowane na żywo przez telewizje.

DZIEŃ 2 Wiedeń

Po śniadaniu przejazd do Wiednia, zwiedzanie stolicy Austrii z przewodnikiem miejskim m.in. Hunderwasserhaus, przejazd autokarem najbardziej znaną ulicą Wiednia Ringstrasse, przy której znajduje się Opera, Parlament, Hofburg, pomnik Marii Teresy, Muzeum Sztuk Pięknych i Sztuk Historycznych oraz wiele innych reprezentacyjnych budynków miasta. Następnie spacer po Starym Mieście – pomniki i pałace Hofburga, Krypty Cesarskie, katedra św. Szczepana. Czas wolny. Przejazd do Schonbrunn, zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów oraz przepięknych ogrodów i parku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 Wiedeń Brno

Po śniadaniu przejazd do centrum miasta.

Już od dziesięciu lat w każdą sobotę od maja do października można posłuchać skocznych marszów i walców granych przez orkiestrę Deutschmeister, której muzycy występują w historycznych mundurach. Początek przemarszu odbywa się na Graben ok. 10.45 i stamtąd orkiestra wyrusza marszem do Hofburga gdzie na głównym dziedzińcu do 12.00 trwa koncert. Orkiestra należy do nielicznych kapel militarnych w świecie, która pielęgnuje starą tradycję tzw”hohe Stimmung” – wszystkie melodie grane są o pół tonu wyżej!!

Następnie przejazd na Kahlenberg, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto. Na wzgórzu znajduje się kościół polski, w którym można zapoznać się z historią Odsieczy Wiedeńskiej oraz podziwiać zgromadzone tam eksponaty. Przejazd do hotelu w Brnie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 Ołomuniec Warszawa

Po śniadaniu przejazd do Ołomuńca, dawnej stolicy Moraw, zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, Czas wolny. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Na terenie Polski planowany jest dłuższy postój na gorący posiłek płatny we własnym zakresie.

TERMIN 20.06.- 23.06.2019

CENA 850 zł

Cena zawiera:

-Transport: autokar (klimatyzacja, video, WC, barek kawowy, uchylne siedzenia)

– Zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu ***/**** klasy turystycznej w okolicach Wiednia, 1 nocleg w Czechach – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

– Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,

– Opiekę licencjonowanego pilota,

– Ubezpieczenie: AXA KL 10000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro,

– Podatek VAT

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

– dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie + 2,8% ceny

– ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie

– napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

– na bilety wstępu i przewodników należy przeznaczyć około 50 – 55 euro.

– wszystkiego co nie ujęte w programie

UWAGI:

– Dopłata do pokoju 1 osobowego – 350 zł

– Osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2,3 os.

– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

– Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych letni koncert w Schonbrunn przenoszony jest na dzień następny.

Organizator B.P. Api Travel