Opublikowano

ST. PETERSBURG – MOSKWA

DZIEŃ I WARSZAWA – DYNEBURG (Daugavpils)

Godz. 5.45:00 – spotkanie na parkingu przed Muzeum Techniki przy ul. E. Plater – (PKiN); godz. 06:00 – wyjazd na trasę Warszawa – Litwa – Dyneburg. KOWNO – krótki spacer po centrum z pokazaniem m.in. pozostałości zamku kowieńskiego, ratusza, katedry… Przyjazd do DYNEBURGA, zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja. Zwiedzanie centrum miasta: : dawna stolica Polskich Inflant; szkoła polska, Krzyż Legionów ustawiony 11 listopada 1992r. na cześć żołnierzy polskich walczących w 1920r. o wolność Łotwy z bolszewikami. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ II DYNEBURG – PSKÓW – ST. PETERSBURG

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i wyjazd na trasę: DYNEBURG – uzupełniające zwiedzanie: twierdza dyneburska. Przejście graniczne łotewsko-rosyjskie. PSKÓW – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kreml, Gród Dowmonta; ST. PETERSBURG – przyjazd do St. Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; dla chętnych wieczorny spacer nad Newę.

DZIEŃ III SANKT PETERSBURG

Po śniadaniu – wyjazd na zwiedzanie: pałac zimowy – Ermitaż, plac i Sobór Izaaka, Miedziany Jeździec – pomnik Piotra Wielkiego, Newski Prospekt – spacer. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Wieczorna przejażdżka po Newie i kanałach. DZIEŃ IV SANKT PETERSBURG Po śniadaniu wyjazd na c.d. zwiedzania ST. PETERSBURGA: Twierdza Pietropawłowska, Katedra Piotra i Pawła z grobami carów ( m.in. Mikołaja II), Monastyr Aleksandra Newskiego, cerkiew św. Mikołaja, Pole Marsowe, krążownik ”Aurora”, Admiralicja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ V ST. PETERSBURG – NOWOGRÓD – OSTASZKÓW

Po śniadaniu w hotelu – wyjazd na trasę oraz zwiedzanie: CARSKIE SIOŁO (Puszkino) – zwiedzanie Pałacu Katarzyny z Bursztynową Komnatą NOWOGRÓD WIELKI – Kreml, Sobór św. Zofii z 1050r. (prawdopodobnie najstarsza budowla w Rosji) z zabytkowymi drzwiami zw. płockimi, pomnik tysiąclecia Rusi, Dwór Jarosława (cz. miasta za rzeką) z Pałacem Podróżnym Katarzyny II. OSTASZKÓW – na jednej z wysp na Jeziorze Seliger w pomieszczeniach poklasztornych prawosławnego monastyru NIŁOWA PUSTYŃ w 1939r. został zlokalizowany obóz polskich jeńców; przede wszystkim policjantów i funkcjonariusze Służby Granicznej, Służby Więziennej, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. Zwiedzanie monastyru. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym; nocleg

DZIEŃ VI OSTASZKÓW – MIEDNOJE – TWER – MOSKWA

Po śniadaniu wyjazd do Moskwy oraz zwiedzanie na trasie: MIEDNOJE – miejscowość położona nad rzeką Twiercą; na terenie ośrodka rekreacyjnego kalinińskiego NKWD w dniach 05.04. – 14.05.1940r. pogrzebano 6288 jeńców z obozu w Ostaszkowie; 2 września 2000 roku otwarty został Polski Cmentarz Wojenny; złożenie kwiatów i zapalenie zniczy; TWER – (w latach 1931-1990 miasto Kalinin) w kwietniu i maju 1940 r. w pomieszczeniach piwnicznych siedziby zarządu obwodowego NKWD przy ul. Sowieckiej 6 wykonywano egzekucje na polskich jeńcach osadzonych w Ostaszkowie, a pogrzebanych następnie w Miednoje. Przejazd ul. Sowiecką, krótki postój w pobliżu Akademii Medycznej (b. siedziba NKWD); KLIN – dom-muzeum Piotra Czajkowskiego, twórcy Symfonii Patetycznej oraz muzyki do baletów: Śpiąca Królewna, Dziadek do orzechów, Jezioro łabędzie. Przyjazd do Moskwy; obiadokolacja; zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer. DZIEŃ VII M O S K W A MOSKWA. Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Z przewodnikiem miejscowym objazdowa wycieczka po mieście: Wzgórza Worobiowe, Uniwersytet Moskiewski, Góra Pokłonna, prospekt Kutuzowa; zwiedzanie : Kreml, Plac Czerwony – Sobór Kazański, spojrzenie na Mauzoleum Lenina , cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz); czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VIII MOSKWA – SMOLEŃSK – KATYŃ – ORSZA

Po śniadaniu wyjazd do Orszy oraz zwiedzanie na trasie: SMOLEŃSK – przejazd przez miasto oraz pokazanie: murów obronnych z XVII wieku, Soboru Uspieńskiego; miejsca katastrofy samolotu polskiego w dniu 10 kwietnia 2010r;

KATYŃ – Las Katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano tutaj pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku został odsłonięty Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Przejście graniczne rosyjsko-białoruskie. Przyjazd do Orszy, zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja. Spacer po Orszy z pokazaniem m.in. dawnego grodziska ; kościoła katolickiego p.w. św. Józefa, d.kolegium jezuickie.

DZIEŃ IX ORSZA – MIŃSK – WARSZAWA

Po śniadaniu w hotelu – wyjazd na trasę w kierunku Warszawy. Przejazd przez MIŃSK z pokazaniem Uroczyska KUROPATY oraz w centrum miasta m.in.: Biblioteki Narodowej; miejskiego dworu Wańkowiczów; budynków w stylu „stalinowskiego empir’u”, „czerwonego kościoła”. Przejście graniczne białorusko-polskie. Przewidywany czas przyjazdu do Warszawy ok. godz. 22.oo – 22.30.

CENA ZA OSOBĘ: 2.685,- PLN

SENIORZY, CZŁ.PTTK 2.625,- PLN

Dopłata za pokój 1 osobowy: 670 PLN

W ramach ceny gwarantujemy: transport autokarem (wyposażony w wc, barek, klimatyzację, video) z obsługą 2 kierowców,

8 noclegów w hotelach i ośrodkach** /***( pokoje 2-3-osobowe z łazienką) zgodnie z programem, wyżywienie – 8 x obiadokolacje + 8 x śniadania, opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie KL z sumą gwarancyjną 30 tys. EUR NNW – 4 tys. EUR, bagaż – 400EUR, OC – 50 tys. EUR, Fundusz TFG, podatek VAT.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena nie zawiera: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz obsługi przewodników miejscowych /ok. 140 EUR/osoba

Ew. udziału w przedstawieniu i przejażdżki statkiem po Newie – oddzielnie płatne, Kosztów wizy do Federacji Rosyjskiej – 360 PLN za osobę., kosztów wizy tranzytowej białoruskiej – 50 PLN za osobę.

Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy – paszport ważny min 6 miesięcy, 2 aktualne zdjęcia paszportowe, wypełnione wnioski wizowe należy doręczyć do biura min. 3 tygodnie przed terminem imprezy; /wnioski wizowe można otrzymać w naszym biurze lub wydrukować ze strony www.poland.mid.ru /.

ZAPRASZAMY !!!

Organizator: Teambustravel