Opublikowano

UKRAINA: ŚLADAMI BOHATERÓW TRYLOGII

PROGRAM WYCIECZKI
DZIEŃ I     WARSZAWA – ŁUCK – KRZEMIENIEC
WARSZAWA – zbiórka uczestników o godz. 7.00, ul. E. Plater, pod Salą Kongresową PKiN. Odjazd na granicę polsko-ukraińska, przejazd przez Włodzimierz Wołyński, ŁUCK (Starówka), do  KRZEMIEŃCA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II      KRZEMIENIEC – TREMBLOWA – SKAŁA PODOLSKA – KAMIENIEC PODOLSKI
KRZEMIENIEC – po śniadaniu wyjazd w dalszą trasę: TREMBOWLA – ruiny trembowelskiej warowni obronione w XVII w. przed najazdem tureckim przez …. kobietę- SKAŁA PODOLSKA -miejsce malowniczo położone na rzece Zbrucz, od 1921 r. granicy II Rzeczypospolitej – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

DZIEŃ III     KAMIENIEC PODOLSKI – ŻWANIEC – CHOCIM – CZERNIOWCE
KAMIENIEC PODOLSKI – po śniadaniu zwiedzanie miasta (m.in. potężna twierdza obronna, w której sienkiewiczowski Mały Rycerz aby nie dopuścić do jej poddania wysadził ją w powietrze sam przy 6 DNI)tym tracąc życie, polska katedra z tureckim minaretem), czas wolny lub dla chętnych wycieczka na trasie: ŻWANIEC – ruiny zamku – niegdyś najdalej wysuniętej na południe twierdzy broniącej linii rzek Zbrucza, Żwańczyka i Smotrycza) – OKOPY św. TRÓJCY (bramy polskiej warowni obronnej postawionej w strategicznym miejscu między rzekami Zbrucz i Dniestr na rozkaz Jana III Sobieskiego). do CHOCIMIA (zwiedzanie najpotężniejszej twierdzy Rzeczpospolitej słynnej z 2 bitew przeciw Turkom) do CZERNIOWIEC, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV     CZERNIOWCE – KOŁOMYJA – STANISŁAWÓW
CZERNIOWCE – po śniadaniu spacer po mieście, m.in. Uniwersytet, secesyjne kamienice i wyjazd w dalszą trasę: KOŁOMYJA – zwiedzanie Starówki, Muzeum Huculskieo STANISŁAWÓW – m.in.: spacer po Starym Mieście, rynek z ratuszem, greckokatolicka katedra w dawnym kościele pojezuickim, dawna kolegiata rzymsko-katolicka, synagoga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V      STANISŁAWÓW – HALICZ – ROHATYŃ – LWÓW
STANISŁAWÓW – po śniadaniu wyjazd w trasę: HALICZ – ruiny zamku, ROHATYŃ – m.in. XV-wieczny kościół parafialny, prawosławna cerkiew św. Trójcy. Przejazd w okolice LWOWA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ VI   LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA
okolice LWOWA – po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt, wyjazd do Polski przez: ŻÓŁKIEW – miasto założone przez Stanisława Żółkiewskiego – bliźniacze miasto Zamościa – zwiedzanie m.in. rynek, kościół farny, cerkiew bazylianów, synagoga) Powrót do WARSZAWY w późnych godzinach wieczornych

TERMINY:   do ustalenia

Cena zawiera:
–  przejazd autokarem na całej trasie
– zakwaterowanie w hotelach ** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
– wyżywienie 2 posiłki dziennie (od obiadokolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia pobytu)
– opieka pilota na całej trasie
– ubezpieczenie KL/NW, VAT.
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnika lokalnego

ZAPRASZAMY !!!